Za nami wyjątkowy wieczór ze sztuką w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. 12 czerwca odbył się wernisaż wystawy fotografii Kamili Sammler pt. „jaCień”, który zgromadził miłośników fotografii, sztuki współczesnej oraz wszystkich poszukujących w kulturze przestrzeni do refleksji i zadawania pytań o człowieka oraz jego miejsce w świecie.
Michał Ł.
Wystawy
W piątek, 6 marca 2026 roku o godz. 18:30, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Poznaj mnie od nowa”. Wydarzenie zgromadziło miłośników fotografii, sztuki oraz osoby zainteresowane refleksją nad współczesnym spojrzeniem na kobiecość.
Michał Ł.
Wystawy
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przygotowało wyjątkową wystawę pt. „Plenerowe Impresje”, prezentującą dorobek artystów zrzeszonych w Skarżyskim Klubie Twórców SKART.
Wernisaż wystawy odbył się 9 stycznia 2026 roku o godz. 17:00 w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Ekspozycja obejmowała prace powstałe podczas letniego pleneru artystycznego nad Chańczą, który miał miejsce w dniach 27–31 lipca 2025 roku, a także dzieła dopracowywane i kończone już po jego zakończeniu. Malownicze otoczenie zalewu, bliskość natury oraz zmienność światła stały się inspiracją dla różnorodnych interpretacji krajobrazu i nastroju miejsca.
Michał Ł.
Wystawy
15 maja 2026 roku nasza Mała Galeria MCK zamieniła się w prawdziwą przestrzeń artystycznych spotkań i fotograficznych inspiracji. Odbył się wernisaż wystawy fotografii Klubu Fotograficznego ZOOM pt. „Wspólna przestrzeń”.
Ekspozycja połączyła różnorodne spojrzenia na otaczający nas świat – przestrzeń miejską, naturę oraz relacje człowieka z miejscem, w którym żyje. Autorzy prac poprzez fotografie stworzyli wyjątkowy dialog między tym, co realne i symboliczne, indywidualne i wspólne.
Michał Ł.
Wystawy
W piątkowy wieczór, 27 lutego 2026 roku, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wyjątkowy wernisaż wystawy malarstwa Joanny Plucner. Wydarzenie zgromadziło liczne grono miłośników sztuki, przyjaciół artystki oraz mieszkańców miasta. Był to czas pełen wzruszeń, inspirujących rozmów i refleksji nad codziennością zatrzymaną w kolorze i świetle.
Przypominamy, że wystawę można oglądać do 27 marca 2026 r. Serdecznie zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej zobaczyć.
Michał Ł.
Wystawy
4 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy fotografii poplenerowej Klubu ZOOM pt. „Pejzaże i Tradycja”.
Wystawa zaprezentowała efekty pleneru fotograficznego inspirowanego twórczością Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Uczestnicy wzięli udział w dwóch modułach: portretowym i krajobrazowym. W Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni zrealizowali sesję etnograficzną z udziałem lokalnych artystów, fotografów oraz pasjonatów kultury tradycyjnej. Jej celem była artystyczna dokumentacja i promocja piękna architektury ludowej oraz tradycyjnego stroju — ukazanych w naturalnym otoczeniu zabytkowych obiektów muzealnych.
Michał Ł.
Wystawy
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej było gospodarzem wernisażu wystawy prac Agnieszki Sygut pt. „Kwiatowe impresje”, który odbył się 7 maja 2025 roku o godz. 17:00 w Galerii MCK.
Wydarzenie zgromadziło miłośników sztuki, którzy mieli okazję zanurzyć się w pełnej barw i emocji twórczości artystki. Wystawa zaprezentowała obrazy inspirowane naturą, a w szczególności motywem kwiatów, ukazanych w sposób ekspresyjny i niezwykle malarski. Charakterystyczna technika impasto nadała pracom wyrazistą fakturę i niemal trójwymiarowy charakter.
Michał Ł.
Wystawy
Za nami wyjątkowy wieczór pełen światła, ciszy i uważności.
W piątek, 13 lutego 2026 roku, w Małej Galerii MCK w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy fotografii „Podlasie bez pośpiechu” autorstwa Krystiana Dróżdża.
Ekspozycja prezentuje fotografie powstałe podczas plenerów na Podlasiu w latach 2021–2022. To zapis spotkań z krajobrazem, który niczego nie narzuca, ale wiele pozostawia w pamięci — kadrów pełnych mgieł, porannego światła i natury w jej najczystszej postaci.
Michał Ł.
Wystawy
Galeria Miejskiego Centrum Kultury gościła wyjątkowy wernisaż wystawy „Kosmiczna podróż w astrofotografiach Pawła Zubińskiego”, który odbył się 28 listopada 2025 r. o godz. 17:00. W wydarzeniu uczestniczyli miłośnicy sztuki, nauki i kosmicznych tajemnic, wypełniając przestrzeń galerii atmosferą ciekawości i zachwytu.
Adres
Miejskie Centrum Kultury
im. Leopolda Staffa
ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna
dyr Agnieszka Włodarczyk-Mazurek






