24 czerwca 2022 w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.
- Wystawa nie ma określonej tematyki. Twórcy prezentują się w różnej technice. Pokazujemy prace z dziedziny malarstwa, rzeźby, koronkarstwa, haftu, kolażu i rysunku. Swoje prace prezentują zarówno już uznani członkowie „SKART”-u, jak i nowi członkowie, którzy potrzebują od nas uznania za to, że są pracowici i kreatywni – zaznaczała Halina Skrzeczyna, prezes Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.
„SKART” to grupa ludzi, których pasją są różnorodne dziedziny twórczości: malarstwo, rzeźba, rysunek, wycinanka, haft krzyżykowy, koronkarstwo, fotografia, metaloplastyka. Klub skupia twórców nie tylko z terenu naszego miasta, ale też z Kielc i okolic Skarżyska. Raz w roku Miejskie Centrum Kultury organizuje dla członków Klubu plenery w malowniczych miejscach kraju. Powstałe tam prace można oglądać na wystawach poplenerowych. Członkowie Klubu prezentują swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, jak też w innych instytucjach w Polsce.
Wystawa czynna w dniach: 24.06 - 30.08.2022 r.
Fotorelacja
| Dostępne również na: | ||||||||||








