21 stycznia 2022 r. w Galerii MCK odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Tokarnia 2021" Skarżyskiego Klubu Twórców SKART.
15 października 2021 roku członkowie klubu SKART odbyli plener artystycznym w parku etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej W Tokarni. Zainspirowani architekturą i okolicznościami przyrody parku, wykonali serię prac plastycznych, które z dumą zaprezentowali na wernisażu.
Wystawę otworzyli zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, dyrektor MCK Grażyna Majewska oraz nowa prezes SKART-u Halina Skrzeczyna.
Podczas wernisażu Krzysztof Myszka oraz artyści gorąco podziękowali byłej już pracownicy MCK Halinie Osóbce-Wężyk, która odeszła na emeryturę. To właśnie ona współpracowała z artystami SKART-u przez wiele lat.
Pani Halina podziękowała skarżyskim twórcom sztuki za ten czas.
– Życzę wam, żebyście nigdy nie zaprzestali tego, co robicie, bo to, co robicie, jest piękne. Dziękuję wam za lata wspólnej pracy – zwróciła się Halina Osóbka-Wężyk do artystów.
Na wystawie poplenerowej swoje prace zaprezentowali:
- Andrzej Kozłowski
- Lucyna Kozłowska
- Roman Kornecki
- Lucjan Łabuda
- Bogus Jelonek
- Halina Skrzeczyna
- Magdalena Chmielewska
- Barbara Obara
- Miernik Halina
- Mirek Madej
- Anita Buła
- Mateusz Gil
Serdecznie zapraszamy. Wystawę będzie można oglądać do 15 lutego br.
Fotorelacja
| Dostępne również na: | ||||||









