14 września 2022 r. w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy "Pejzaże w malarstwie i fotografii Bogusława Jelonka", członka Skarżyskiego Klubu Twórców SKART (strona na Facebooku, SKART Skarżyski Klub Twórców).
Ogromne brawa i gratulacje dla autora prac.
Wystawę będzie można oglądać w dniach 14.09 - 09.10.2022 r.
Bogusław Jelonek
"Po ukończeniu Technikum Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej przez prawie 40 lat pracowałem przy remontach i budowie torów kolejowych. Parę lat temu odszedłem najpierw na świadczenie przedemerytalne, a następnie na emeryturę. Mając wreszcie więcej czasu dla siebie zacząłem rozwijać swoje pasje, tj. malowanie obrazów i fotografowanie.
Maluję głównie farbami akrylowymi, przeważnie pejzaże, wzorując się na starych mistrzach malarstwa holenderskiego, rosyjskiego i norweskiego. Bardzo lubię malować pejzaże przedstawiające zimę, której obecnie już u nas prawie nie ma.
Ciągle jestem na etapie eksperymentów i poznawania tajników malowania. Wiele wiedzy i umiejętności zdobyłem podczas wspólnych plenerów, korzystając z doświadczeń koleżanek i kolegów ze Skarżyskiego Klubu SKART. Podobnie jeżeli chodzi o fotografowanie - to swoje umiejętności rozwijałem czerpiąc z doświadczeń koleżanek i kolegów z Klubu ZOOM.”
Prace Bogusława Jelonka można również zobaczyć w Galerii, która powstała z okazji 20-lecia SKARTU.
Fotorelacja
| Dostępne również na: | |||||








