W dniu 16 maja 2026 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się XIV Ogólnopolski Turniej Szaradziarski o Puchar Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. Wydarzenie, organizowane przez Klub i Stowarzyszenie Szaradzistów „Anagram”, od lat przyciąga miłośników łamigłówek z całej Polski i na stałe wpisało się w kalendarz ogólnopolskich zmagań intelektualnych.
Turniej został przeprowadzony w siedzibie MCK przy ul. Słowackiego 25 i zgromadził ponad 32 uczestników z różnych stron kraju. W imieniu Prezydenta Miasta zawodników powitał Naczelnik Wydziału Edukacji Robert Wójcik, życząc wszystkim otwartych umysłów oraz podkreślając, jak ważne jest ćwiczenie pamięci i umysłu.
Organizatorem wydarzenia był Skarżyski Klub Szaradzistów „Anagram”, który od wielu lat promuje kulturę słowa oraz popularyzuje szaradziarstwo jako formę aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania umiejętności intelektualnych.
Turniej był nie tylko okazją do rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu szarad, krzyżówek i innych łamigłówek słownych, ale także możliwością spotkania pasjonatów z całej Polski, wymiany doświadczeń oraz wspólnego świętowania miłości do języka i słowa.
Komisja konkursowa w składzie:
- Mariusz Miernik – prezes klubu
- Lidia Działak
- Jerzy Szymański
oceniła prawidłowość wykonanych zadań i przyznała następujące nagrody:
🥇 Rafał Tałaj
🥈 Marcin Zieliński
🥉 Dawid Kupiec
Serdeczne podziękowania za wsparcie wydarzenia kierujemy również do:
- Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej
- Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
* Szczegółowe wyniki umieszczone są w dwumiesięczniku szaradziarskim "Poziomo-pionowo"
Fotorelacja
| Dostępne również na: | ||||||||







