I Ogólnopolski Zlot Kabrioletów Skarżysko-Kamienna (foto+video)

Parada kabrioletów ulicami miasta i koncerty m.in. Red Lips, Poparzeni Kawą Trzy czy polskiego Elvisa Presleya tak wyglądała impreza na pożegnanie lata, która odbyła się w niedzielę 23 września 2018 r. na Placu Staffa w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorami wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury.

Impreza rozpoczęła się od I Ogólnopolskiego Zlot Kabrioletów. Miłośnicy samochodów "bez dachu" przyjechali do Skarżyska z całej Polski. W sumie było to około 50 samochodów. Na początku uczestnicy zlotu wyruszyli sprzed Miejskiego Centrum Kultury by później głównymi ulicami miasta przejechać w paradzie i wrócić na Aleję Tysiąclecia (obok MCK).

Podczas zlotu zorganizowano kilka konkursów m.in: na najniższe i najstarsze auto, bajkowe auto , najbardziej tuningowane auto oraz najbardziej sympatycznego kierowcę kabrioletu.

Przygotowano również inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Przed publicznością zaprezentowały się finalistki Miss Skarżyska 2018. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy i uwalniania z rozbitego samochodu w wykonaniu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skarżyska-Kamiennej.

W części artystycznej wystąpili: polski Elvis Presley oraz zespoły Banau, Red Lips oraz Poparzeni Kawą Trzy.

Imprezę poprowadził Mateusz Szymkowiak - dziennikarz i prezenter TVP2. Zbierano również pieniądze dla Konrada Gibały, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.
Info: portal skarzysko24.pl

Fotorelacja

Foto: portal skarzysko24.pl,
          spottedskarzysko.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo   facebook   skarzysko24   logo spotedSko
             
TSK24   proskarzysko kwadrat    

 


UWAGA!|
Wjazd na imprezę i rejestracja uczestników od ul. Słowackiego (skrzyżowanie Słowackiego-Tysiąclecia, patrz mapa)

Możliwość rejestracji samochodów w dniu imprezy od. godz. 13:00 do 16:00.

Parada wystartuje o godz. 16:30 z parkingu przy Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej ul. Słoneczna (mapa poniżej)


W programie imprezy:

I Ogólnopolski Zlot Kabrioletów w Skarżysku-Kamiennej (wymagana rejestracja, formularz rejestracyjny dostępny poniżej lub na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/319079442169579/)

 • Konkursy na kabriolet:
  • najniższe auto zlotu,
  • najstarsze auto zlotu,
  • najbardziej tuningowane auto zlotu,
  • najbardziej sympatyczny kierowca kabrioletu,

Parada kabrioletów ulicami miasta
Parada wystartuje o godz. 16:30 z parkingu przy Muzeum im. Orła Białego w Skarzysku-Kamiennej ul. Słoneczna
(mapa przejazdu do pobrania wersja .jpg oraz w Mapach Google)


Formularz rejestracyjny dostępny do 15 września
do I Ogólnopolskiego Zlotu Kabrioletów
Skarżysko-Kamienna

 

Dodatkowo podczas Zlotu odbędą się koncerty:

 • RED LIPS
 • POPARZENI KAWĄ TRZY
 • BANAU (z Must Be The Music)
 • POLSKI ELVIS PRESLEY

Sesja zdjęciowa z finalistkami Miss Skarżyska 2018.

Bezpłatny poczęstunek zalewają na szynach.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy i uwalniania z rozbitego samochodu w wykonaniu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skarżyska-Kamiennej.mateusz szymkowiak

Wiele atrakcji dla dzieci.

Imprezę poprowadzi Mateusz Szymkowiak - dziennikarz i prezenter TVP2. Uznawany za jeden z najciekawszych debiutów telewizyjnych ostatnich lat. Popularność zdobył prowadząc I edycję "The Voice of Poland". Widzowie i internauci natychmiast polubili go za naturalność i spontaniczność. Dziś to jedna z najbardziej charakterystycznych twarzy TVP2, czołowy reporter "Pytania na śniadanie" oraz prowadzący magazyn kulturalny "Lajk!".
Foto: Marcin Stróż


Partnerzy imprezy
: PROFI AUTO, IZJ Auto, NIssan, Kieleckie Klasyki.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

 

konradPodczas naszej imprezy odbędzie się akcja charytatywna dla Konrada, mieszkańca Skarżyska-Kamiennej, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni. Akcję przeprowadzi Towarzystwo Przyjaciół chorych w Skarżysku-Kamiennej. Liczymy na Waszą pomoc! 

Rdzeniowy zanik mięśni to powolna śmierć. Powolne znikanie przy pełnej świadomości. Konrad ma dopiero 15 lat – jeśli się porusza, to tylko na wózku, jeśli je, to tylko z pomocą mamy. Jeśli oddycha, to dzięki pomocy respiratora. Wie, że jest śmiertelnie chory, ale kocha to życie i chce żyć jak najdłużej. Innego życia przecież miał nie będzie…

Gdyby nie wózek i pomoc mamy, Konrad nie wyszedłby z domu. Życie ograniczałoby się do leżenia i patrzenia w biały sufit swojego pokoju. Rdzeniowy zanik mięśni typu 1 to najcięższa postać SMA. Konrad prawdopodobnie nigdy sam nie usiądzie. Odkąd się urodził, znika – mięsień po mięśniu, komórka po komórce. Zanikaja mięśnie odpowiedzialne za oddychanie i przełykanie – w trakcie snu Konrad musi być wspierany respiratorem. Jego kręgosłup przypomina literę S – wykrzywił się przez to, że mięśnie podtrzymujące kręgosłup również są coraz słabsze. Z tego samego powodu Konrad nie potrafi utrzymać ciężaru swojej głowy. Jeszcze kilka lat temu mógł ruszać rękoma i nogami. Dzisiaj to coraz trudniejsze – utrwalone przykurcze są jak kajdanki…

Konradowi potrzebna jest codzienna, kosztowna rehabilitacja. Godziny refundowane przez NFZ to zdecydowanie za mało przy takim zaawansowaniu choroby. Potrzebujemy ich zdecydoweanie więcej. Fizjoterapia jest połączeniem kilku specjalistycznych technik adekwatnie dobranych do choroby Konrada. Nie jesteśmy z stanie samodzielnie uzbierać tak dużej dla nas kwoty, zwłaszcza, że mąż pracuje tylko dorywczo, a ja cały cały czas opiekuję się Konradem, jego młodszym bratem i siostrą.

 

 

 

pozegnanie lata 2018

 

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140