Wystawę można oglądać w terminie 22-28 luty 2019 r. na I piętrze Miejskiego Centum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wystawa przedstawia najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości na terenie obecnego województwa świętokrzyskiego w latach 1914 – 1918. Zostanie opracowana w dużej mierze na podstawie niepublikowanych dotychczas materiałów ikonograficznych, pochodzących z muzeów, archiwów polskich i zagranicznych oraz zbiorów prywatnych.

21 grudnia 2018 r. w Miejkim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy fotografii „1000 piegów”. Autorką zdjęć jest Dorota Król-Rózga.

Na wystawie zobaczymy same portrety, ale są to wizerunki ludzi z najbardziej egzotycznych zakątków świata. Właśnie takie miejsca odwiedza Dorota Król-Rózga, a portrety tamtejszym mieszkańcom zaczęła robić w 2013 roku.

29 listopada 2018 r. odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego klubu Twórców “SKART”.

Wystawa zatytułowana „Skarżysko-Kamienna oczami twórców” została zorganizowana z inicjatywy członków Klubu “SKART”, którzy w ten sposób pragnęli uczcić 95. rocznicę nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej.

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe