Drodzy recytatorzy, wywodziciele, śpiewający poezję, instruktorzy, wszyscy miłośnicy „żywego słowa''!!! Przybyliście do Skarżyska-Kamiennej na 46 edycję Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa! - by po raz czterdziesty szósty ”śpiewać pochwałę życia…”

Konkurs rozoczął się 7 a zakończył się 9 grudnia koncertem Galowym Laureatów.

Drodzy recytatorzy, wywodziciele , śpiewający poezję !!! Przybyliście w dniach 1-3 grudnia 2017 r. do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej na 45 edycję Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa. Nie ma większego hołdu dla poety jak ożywianie jego myśli, idei i słowa. Przybyliście! - by po raz czterdziesty piąty ” śpiewać pochwałę życia …

Zapraszamy najmłodszych „miłośników słowa” i ich opiekunów do udziału w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, którego finał odbędzie się w dniach 26 - 28 maja 2017 r. w Starachowickim Centrum Kultury.

Jednocześnie informujemy, że eliminacje rejonowe dla powiatu skarżyskiego odbędą się 5 maja 2017 r.  o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

18 kwietnia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje rejonowe /powiaty: skarżyski, starachowicki/ 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Eliminacje Wojewódzkie odbędą się 29 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

Drodzy recytatorzy, wywodziciele , śpiewający poezję !!! przybyliście w dniach 2 - 4 grudnia 2016 r. do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej na  44 edycję Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa. Nie ma większego hołdu dla poety jak ożywianie jego myśli, idei i słowa. Przybyliście! - by po raz czterdziesty czwarty ” śpiewać pochwałę życia …”

Na inaugurację turnieju publiczność wysłuchała Recitalu Jakuba Pawlaka  - laureata kilkudziesięciu prestiżowych konkursów i festiwali piosenki w całej Polsce, a od niedawna również w Niemczech.

Do rywalizacji o ,,Gałązkę Wikliny" przystąpiło 29 recytatorów z całej Polski. Przez trzy dni rywalizowali w konkursie recytatorskim i wywiedzione ze słowa.

W niedzielę 4 grudnia, odbył się koncert finałowy 44. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa - imprezy kulturalnej o najdłuższej tradycji spośród organizowanych w naszym mieście, podczas którego laureaci Turnieju wystąpili przed publicznością, a także uroczyście ogłoszone zostały wyniki Turnieju.

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe