W sobotę, 20 stycznia 2018 r.  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXV Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2018. W konkursie udział wzięły zespoły i soliści z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego

16 listopada 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Finałowy IX Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" (eliminacje odbyły się 14 listopada 2016 r. ,poniedziałek).

Organizatorem przeglądu było Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej, Wydział Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

W sobotę 16 stycznia 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania rejonowe XXIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2016. W konkursie udział wzięły zespoły i soliści z powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego, ostrowieckiego, opatowskiego i sandomierskiego. 

Celem imprezy była jest popularyzacja kolęd i pastorałek, kontynuowanie tradycji Bożego Narodzenia, związany ze wspólnym śpiewaniem kolęd oraz zachęcenie wykonawców do poszukiwań staropolskich, zapomnianych w dawnych śpiewnikach, zbiorkach, kantyczkach itp. 

26 listopada 2015 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się przesłuchania oraz koncert finałowy Przeglądu Pieśni Patriotycznej Skarżysko-Kamienna 2015.
Celem Przeglądu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród dorosłych jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi  i wychowawczymi, a w szczególności: zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami, uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka, włączenie wartości narodowo-patriotycznych do własnej hierarchii, podnoszenie poziomu artystycznego prezentacji.

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140