Grupa literacka "Wiklina"

Spotkania jeden raz na kwartał.


Primus inter pares (pierwszy między równymi łac.) - określenie to trafnie oddaje twórczą postawę naszej opiekunki Elżbiety Jach, która nie spoczywa na laurach, a wciąż poszerza obszary swojej aktywności. Tym razem z sukcesem reprezentuje grupę literacką ,,Wiklina" na Facebooku, na  profilu „Kształty słów”.

Za wielokrotne wyróżnienia i udział w warsztatach poetyckich otrzymała w nagrodę piękną statuetkę z krzemienia pasiastego z napisem „Talent roku 2017". Na profilu miała również swój „Dzień autorski”, w którym zaprezentowała swoją twórczość, pasje, działalność dla środowiska z uwzględnieniem umiłowania folkloru regionalnego, którego zwieńczeniem stał się jej autorstwa Spichlerz Regionalny. Poeci z całej Polski, a także zza granicy skupieni wokół „Kształtów słów" doceniając jej talent literacki przyczynili się jednocześnie do spopularyzowania naszego regionu w kraju i za granicą.

Dołączamy się do gratulacji!
              - Grupa Literacka „Wiklina” i Miejskie Centrum Kultury


Elżbieta Jach, członkini Grupy Literackiej “Wiklina” z MCK już po raz kolejny brała udział w Mazowieckim Konkursie Literackim na Fraszkę o Statuetkę Jana Kochanowskiego.

Trzy fraszki Pani Eli - “Toast z prośbą”, “Szybka”, “Zabawy seniorów” - zostały wyróżnione.


Katarzyna Metzger z naszej Grupy Literackiej “Wiklina” w Konkursie Świątecznym Kawiarenki KZK - Książka Zamiast Kwiatka (fantastyczny pomysł!) otrzymała IV nagrodę za wzruszające opowiadanie “Świąteczna obietnica...” Warto przeczytać: http://www.kawiarenkakzk.blogspot.com/2014/01/konkurs-swiateczny-iv-miejsce-katarzyna.html

Poniżej relacje z konkursu:

 

Warsztaty Czarnolas Wsola 2010 1

Warsztaty Czarnolas Wsola 2010 2

 

DSC00199


Spotkanie Wikliny w Spichlerzu Regionalnym

DSC00200

DSC00203

 

DSC00210

DSC00215

DSC00218

 

zaloba Wspomnienie o Bożenie Piaście

 

 

 

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe